Barion Pixel

Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k (sütik)használatát. További információk

Elfogadom

Kell-e a kutyának kutyacipő?

Kell-e a kutyának kutyacipő?
Hamupipőke üvegcipőben ment a bálba a klasszikus mese szerint, amit el is veszített és így talált rá a királyfi! Ki ne ismerné ezt a kedves mesét? S bár nehezen tudja az ember elképzelni, hogy üvegcipellőben is lehet táncolni, mégis ez a szép a mesékben, hogy a fejünkben valósággá válnak. Így aztán az üvegcipő is egy szimbólum már napjainkban.

De vajon a kutyusok hordanak, hordhatnak egyáltalán cipőt? Ha bárki feltette volna ezt a kérdést néhány évtizeddel ezelőtt, biztosan bolondnak nézték volna, de legalábbis azt hiszik, hogy viccelni akart. Viszont manapság ez már egyáltalán nem furcsa dolog, sőt néha elengedhetetlen, hogy mondjuk csizma vagy cipő van négylábú barátaink lábán.

Milyen legyen a lábbeli télen?

kutyacipő télen

Azzal kapcsolatban, hogy télen szüksége van-e ebünknek lábbelire, nagyon eltérőek a vélemények. Leginkább abból a megfontolásból érdemes kiindulnunk, hogy milyen fajtájú a kis vagy nagy házi kedvencünk, mert ettől függ, hogy mennyire bírja a lába a hideget. Vannak érzékenyebb manccsal rendelkező kutyák, az ő számukra bizony kellemetlen lehet a fagyos, havas talajon menni, tehát számukra fontos kiegészítő a kutyacipő. Védelem a hó és jég ellen. Megvédi őket a lábujjak közé tapadt hógolyóktól, s ezzel fájdalmas sérüléseket is elkerülhetnek. Manapság egyre több a káros, kémiai anyag is az utcákon, főleg a városokban használják jégmentesítésre. Ezt is egyszerűbb a kutyacipőből kimosni, mintha kutyusunk lábát terheljük vele. A só sem sokkal praktikusabb, ha az utakról a szőrmókok lábára ragad, hiszen lenyalogatják, ha nem mossuk le időben. Az idősebb kutyáknak pedig, ha túl sok só kerül a szervezetébe, nem igazán használ a vese működésének.

Jó szolgálatot tehet még egy strapabíró csizmácska bundás barátunk lábán olyankor is, ha hosszabb időt szándékozunk a szabadban tölteni télen, így nem csak a hideg ellen védheti a mancsocskákat, hanem a kemény jég és hó által okozható esetleges sérülésektől is. Főleg az idősebb korosztályú ebek számára érdemes megfontolni, hogy kapjanak-e cipőt. Hiszen ők már nem mozognak olyan fürgén, kényelmesebb és biztonságosabb a számukra a fagyos, csúszós úton kutyagolni egy plusz védőréteggel a már kissé bizonytalan lábakon. Arról sem feledkezzünk meg azért, hogy az „öltözékhez” is hozzá kell szoktatni szőrös barátunkat, először a lakásban érdemes hordatni vele és fokozatosan, pozitív megerősítés mellett igyekezzünk rávenni, hogy elviselje, és ne akarja leszedni a lábáról. Csak amikor már biztonságosan mozog benne, akkor szabad kivinni a szabadba, főleg télen és hosszabb útra vagy játékra.

Nyáron is kell cipő?

kutyacipőben sétál a kutya

Bizony a városi kutyákra rájár a rúd, hiszen nyáron még nagyobb veszélyben lehetnek a tappancsok, mint télen. Amikor a forróság a falakból is árad és a betondzsungelben nincs lehetőség, hogy kikerüljük a meleget okádó aszfaltot. Természetesen ilyenkor a legegyszerűbb, ha nem visszük ki ebünket, ahogy a legtöbb nem is kívánkozik ki. Igen ám, de ha menni kell, hát menni kell, hiszen őket is szólítja a természet. S mivel kutyáink a kis felületű mancsokon keresztül párologtatnak, jó lenne, ha nem okozna nekik égési sérülést a felforrósodott járda. Ilyenkor is megoldás lehet a cipő, legalábbis ideiglenesen. Legoptimálisabb, ha parkba, zöld vagy víz közelbe visszük őket sétálni a kánikulában, de amelyiknek erre nincs lehetősége, annak védhetjük a lábait kutyacipővel is. Főleg a pesti, belvárosi utcák nélkülözik a zöldet, fákat, parkokat és a megfelelő kutyafuttatókat. S ha mégis akadna hely, ahol hűsölhetnének ilyenkor is a gazdik és négylábú barátaik, sajnos onnan meg egyre inkább ki vannak tiltva. Tehát kössük fel, nekik, no, nem a „nyúlcipőket” hanem a kutyacipőket, hiszen mi vagyunk felelősek azért, hogy jól érezzék magukat a legmelegebb nyár idején is. S persze a rengeteg szemét, üvegcserép is komoly sérüléseket okozhat, ezekre is figyelni kell a gazdinak, főleg kölyökkutyák esetében, mert nekik még nagyon érzékeny a bőr a talpukon. Tehát ha elviseli a kis gézengúz a cipőt, ezzel is lehet védeni, amíg majd megerősödik jobban a lábacska felülete.

Sajnos a mai kutyáknak már sok mindenhez kell alkalmazkodniuk, s mivel a városi emberek sem akarnak kutya nélkül élni, ezért néha talán kutyákhoz nem illő kiegészítőkre is szükség lehet. De az ebek szerencsére nagyon gyorsan és könnyen akklimatizálódnak és ezekhez a számukra eleinte idegennek tűnő dolgokhoz is képesek hozzászokni, mint a lábbeli.

Kényelmes cipőt az ebeknek is!

kutyacipő

Tehát ha nagyvárosban vagy akár kisvárosban élünk és úgy döntünk, hogy beszerezzük a kutyacipőket kedvencünk számára, akkor érdemes eldöntenünk, hogy hol vesszük meg és főleg milyet veszünk. Van választék ezen a téren is, kérjük ki szakértők véleményét mindenképpen, ha bizonytalanok lennénk. Mégis talán a legfontosabb szempontnak kell lennie, hogy kényelmes legyen a cipő, ami majd kis barátunk lábára kerül. Hogyan tudjuk eldönteni, hogy kényelmes lesz-e neki a csizmácska? Méret alapján természetesen, hiszen nem szabad szűknek lennie, mert akkor kidörzsölheti a lábát, viszont ha túl bő, akkor meg leesik róla, mondjuk futkározás közben. Ki kell tapasztalni, hogy melyik lesz megfelelő, hiszen mi emberek sem tudunk akármilyen cipőben nagyokat és kényelmeseket sétálni, s ez a helyzet ebeinkkel is. Talán többet is fel kell próbálni, mire rákerül az igazi, vagy esetleg visszaküldeni, becserélni, ha nem megfelelő a méret, amit elsőre választottunk. De ha megtaláljuk azt a cipőt, ami kényelmes és szívesen visel is kutyusunk, biztosak lehetünk benne, hogy sok bosszúságtól és kellemetlen sérülésektől óvjuk meg bundás pajtásunkat.

Előfordulhat, hogy ugató barátunk nem hajlandó emberként viselkedni, nem törődik a rá és lábára leselkedő veszélyekkel sem, vagy egyszerűen csak önfejű. Vagyis nem akarja viselni ezeket a kiegészítőket. Ne essünk akkor sem kétségbe, hiszen ha vigyázunk rá és a lábait minden kinti futkározás, séta után kellően megtisztítjuk, langyos vízzel nem lehet nagy baj, cipő nélkül sem. 

Üvegcipő?

Üvegcipőre nincs szüksége a kutyusoknak, hiszen nem tudnának benne járni, futni, szaladgálni. Talán a kutyacipő sem jó ötlet, csak nekünk embereknek tűnik annak, de azért némely esetben, ahogy említettük is, bizony elengedhetetlen a hordása akár kicsi akár nagy kutyáról legyen is szó. Más időket élünk, másként tartjuk, etetjük, neveljük négylábú társainkat. Sok dolog van, amiben alkalmazkodniuk kellett és kell is még majd, ahogy mindig változik minden. De szerencsére a kutyák, amikor az ember mellé szegődtek évszázadokkal ezelőtt, szerintem tisztában voltak azzal, hogy nem lesz könnyű dolguk.

kutyacipő

Viszont mivel az ember legjobb barátjává váltak a sok-sok év alatt, még arra is hajlandóak a kedvünkért, hogy esetenként cipőt, csizmát húzzanak a lábukra, nem is kettőt, hanem négyet!

A kutyacipőinket ITT találod!

Kérdésed van? Vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy kövess minket  a Facebook-on!

Tartalomhoz tartozó címkék: tippek tanácsok
Az oldal tetejére