Barion Pixel

Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k (sütik)használatát. További információk

Elfogadom

Ha boldog akarsz lenni, szerezz be magadnak egy kutyát

Ha boldog akarsz lenni, szerezz be magadnak egy kutyát

Állítólag az emberek egyik része „macskás” másik részes „kutyás”, már ami ezen állatok szeretetét illeti, de van, aki mindkettőt tudja szeretni. Egy biztos, ha bárki úgy dönt, hogy kutya tartásra szánja a fejét, nem fog csalódni abban, amit ettől a nem mindennapi kis, vagy nagy lénytől kapni fog.

Persze nem szabad azt gondolni, hogy gazdinak lenni nem jelent felelősséget. Mindenképpen át kell gondolni, hogy milyen és mekkora kutyust szeretnénk a gondjainkba venni és a lehetőségeinket is érdemes ezen a téren figyelembe venni.

Régen az volt a tendencia, hogy a kutyának az udvaron vagy a kertben van a helye, napjainkban már egy egészen más felfogás érvényesül ezen a téren is és bizony a legkisebb belvárosi lakásokban is élnek nem éppen szobakutyusok.

Persze ez nem baj, hiszen ebünk boldogsága attól függ, hogy mi mennyire szeretjük és mennyit törődünk vele, a többihez meg képes alkalmazkodni, ha nem is mindig egyszerű neki.

Mivel etetjük a kutyánkat?

Most biztosan sokan felkapják a fejüket, hogy micsoda kérdés ez? Pedig ez a legfontosabb kérdés, hiszen a csontok és ételmaradékok ideje lejárt. A gondos gazdi eltervezi, hogy mivel és mikor eteti házi kedvencét. S aki nem jártas a kutyatápok világában, bizony csak csodálkozik, és nem tudja eldönteni, melyiket is válassza.

Ha a táp mellett döntünk, és kölyökkutyát viszünk haza, aránylag egyszerű dolgunk van, hiszen mi választhatjuk ki, mivel is etessük. Persze érdemes szakértők vagy az állatorvos véleményét is kikérni ezen a téren.

Ellenben ha mentett kutya mellett döntünk, vagy valahonnan már felnőtt, idősebb kutyát kapunk, akkor utána kell járnunk jó néhány dolognak.

Nagyon ismertek a Happy dog kutyatápok, melyeknek már a nevében is benne van, hogy fogyasztásuk boldoggá teszi azt a kutyust, akinek a gazdija ezt választja. Na de a „megpróbáltatások” sora ezzel még nem ért véget, mármint a gazdiké. Hiszen számos kérdésre kell válaszolnunk, mielőtt megrendeljük azt a bizonyos Happy dog kutyatápot, ami az újdonsült jövevény táljába kerül.

Mik is az eldöntendő kérdések?

  • Mennyi idős a kutyus /kölyök, felnőtt, idős/
  • Milyen testalkatú /kicsi, közepes, nagy/
  • Szenved-e valami allergiában esetleg
  • Ha nem egészen kicsi már, mivel volt eddig etetve
  • Van-e kedvence eledele, /csirke, bárány, hal, stb../

Természetesen a felsorolást még hosszasan folytathatnánk, a teljesség igénye nélkül próbáltunk meg néhányat megemlíteni, mindenesetre ezekre szükség van az eledel kiválasztása előtt.

Hol vegyük meg a tápot?

Nem csak boltok állnak ma már rendelkezésre, amikor szeretnénk keresni egy megfelelő kutyatápot szőrös barátunknak, hanem webáruházak is foglalkoznak ezzel szerencsére. Így aztán otthonunk kényelméből, akár a kanapénkon ülve vagy az íróasztalunknál is keresgélhetünk, utána nézhetünk a legmegfelelőbb tápláléknak.

Fontos, hogy minőségi táppal etessük kedvencünket, s bár számtalan ilyet fel tudunk sorolni, ha már a boldogságról beszéltünk eddig, a Happy dog kutyatáp biztosan megfelel az elvárásoknak. Német minőségű és garantált összetevői biztosítják, hogy kutyusunk vidáman és egészségesen töltse napjait és velünk együtt élvezhesse a közös játékokat, sétákat vagy akár a lakás kényelmét, melegét.

A kutya helye a családban

Mert manapság már a családi boldogsághoz és a család ideálhoz a kutya léte is hozzá tartozik. Ezért egyáltalán nem meglepő, hogy szinte mindenhol felbukkannak a kis vagy nagy négylábú barátaink és részeivé válnak a családnak.

A kutya boldog, ha szeretik és törődnek vele, de a boldogságához nem feltétlenül a Happy dog kutyatápon keresztül vezet az út.

Vannak olyan fajták, akik a gyermekek, kisbabák őrzésére, úgymond gondozására hivatottak, ezek az u.n. dajkakutyák, kimondottan erre lettek kitenyésztve. Ilyenek voltak az 1800-as években Amerikában a pitbullok, melyeket „The Nanny Dog”-„Dajkakutya” néven ismertek és generációkon keresztül a legmegbízhatóbb fajta volt, gyerekeik mellé minden család ilyen kutyát szerzett be.

Ezt a pitbullt, aki egy nemzet bébiszittere volt egykoron, mára a sátán kutyájának kiáltották ki. Agresszívnek, gyilkosnak és emberre veszélyesnek tartják. Vajon ez hogyan történhetett? Valószínűleg soha nem fog erre a titokra fény derülni, egy biztos, az ember keze van ebben, aki harci kutyákat igyekezett belőlük nevelni, hozzáteszem kevés sikerrel. Ha jó kezekbe kerül a mai napig is a legcsodálatosabb szeretetbombák egyike, ki lehet próbálni aki nem hiszi el.

De a kutyák nem csak erre a célra hivatottak. Például elűzik az emberek magányát, fényt varázsolnak a szürke hétköznapokba és számos komoly feladatra is használhatóak akár a családon belül is. Napjainkban a kutyák körüli „kultusz” egészen nagy méreteket ölt és néha mi emberek át is esünk úgymond a ló túlsó oldalára, amikor házi ebünket néha úgy próbáljuk boldoggá tenni, hogy szinte emberként akarjuk kezelni. Szerencsére a kutyusunk alkalmazkodó képessége nagyon nagy, és hamar feltalálják magukat bármilyen helyen és körülmény közepette.

Kinek van szüksége kutyára?

Kutyára természetesen mindenkinek szüksége van, csak akad, aki ezzel a ténnyel még nincs tisztában.

Egyes vélemények szerint a kutyák az emberrel együtt jelentek meg hozzávetőlegesen 125 ezer évvel ezelőtt.  Ugyanis az eb háziasításának kezdetéről semmilyen dokumentum nem maradt fenn, de általában 10-100 ezer évvel ezelőttre teszik. Egy biztos, a kutya a farkas, egy mára már kihalt alfajának háziasításával /domesztikációjával/ jött létre, tehát ahogy Konrad Lorenz be is bizonyította, a kutya kizárólagos őse a farkas. Viszont amióta megszelídült és az ember mellé szegődött, azóta őseinek rossz tulajdonságait levetkőzte. Ha ezek mégis fellángolnának egy-egy fajtánál, arról nem az ősi ösztönök és nem is a kutya tehet, hanem csakis mi emberek.

Míg kutyáink képesek voltak hozzánk igazodni életmódjukban, a vérengző vadállatból szelíd házőrzővé lenni, addig mi emberek kevés dologban értjük meg őket és nekünk is sok dolgot kéne tanulnunk tőlük.

Például hűséget, hiszen nem hiába mondják, hogy a kutyák a hűség mintaképei, szeretetet amit érdek nélkül éreznek irántunk. Vagy például boldogságot, mert önfeledten tudnak örülni nekünk, amikor hazajövünk, vagy amikor játszunk velük, amikor megsimogatjuk őket, vagy kedvesen beszélünk hozzájuk. Persze még sorolhatnám, hogy mire képesek, de azt gondolom, ezt elmondani nem lehet. Ezt, csak aki átéli, az tapasztalhatja meg.

Teljesen mindegy, hogy mióta él velünk, mellettünk a kutya, az is mindegy, hogy ételmaradékkal vagy mondjuk szuper Happy dog kutyatáppal etetjük-e, egy a fontos, hogy szeressük és gondozzuk úgy, ahogy megérdemli.

Most nem arra bíztatok mindenkit, hogy minden körülmények között szerezzen be magának egy neki való ebet, de gondolja át, hogy mit veszíthet, ha kutya nélkül akarja leélni az életét.

Ahogyan Déry Tibor is megfogalmazta: „Kutya nélkül lehet élni - DE MINEK?”

A Happy Dog kutyatápokat ITT találod.

Kérdésed van? Vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy kövess minket  a Facebook-on

Tartalomhoz tartozó címkék: happy dog
Az oldal tetejére