Barion Pixel

Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k (sütik)használatát. További információk

Elfogadom

Boldog kutya, boldog gazdi

Boldog kutya, boldog gazdi

Kedvenceink boldogsága, jó közérzete és hosszú éveken át tartó vitalitása, egészsége minden törődő gazdi álma, amelyért bármit megteszünk.

A mai lehetőségeink számtalan megoldást kínálnak erre, vannak azonban olyan kihívások, amik külön figyelmet igényelnek.

A minap láttam egy elgondolkodtató írást az egyik közösségi oldalon erről. Hogy vajon mire is vágynának kedvenceink, ha ők maguk mondhatnák el nekünk ezt.

„Yorkshire terrier vagyok: Patkányokat irtottam a szörnyű, szűk angol bányákban. Ma azt gondolják, hogy nem tudom használni a lábaimat, és mindig cipelnek.

Border collie vagyok: Napi nyolc órában dolgozom és a terelés egyedülálló művésze vagyok. Ma engem hibáztatnak, amiért juhok hiányában terelni akarom a kerékpárokat, az autókat, a gyerekeket és mindent, ami él és mozog.” – és így tovább, folytatva a sort számtalan ma közkedvelt fajtával, akiket gazdájuk sokszor a küllemét tekintve választ, elfeledkezve kutyája eredetéről, és ebből fakadó jogos ösztöneiről.

Mire is van szüksége egy 21. századi kutyának?

A legtöbb gazdi a legjobb szándékkal választ társául egy ebet a tenyésztőtől, a menhelyektől vagy éppen az ismerősnél született alomból, de bizony előfordul az is, hogy kóborló négylábú befogadásával biztosít számára otthont, gondoskodó és szerető környezetet.

Ahányan vagyunk, annyiféle életmódunk, szokásunk és lehetőségünk van, amelyeket bizony nem árt figyelembe vennünk ilyenkor.

A napunk nagy részét otthonunktól távol, a munkahelyünkön töltjük és csak este érünk haza. Egy mozgalmas város kis lakásában élünk, ahol autóba kell ülnünk, ha zöld területet szeretnénk látni. Sokat utazunk, mert a munkánk megkívánja, vagy mert egyszerűen ez jelenti számunkra a kikapcsolódást. Imádunk a szabadban sportolni, kirándulni, a hétvégéinket is ezzel töltjük. Gyermekeink vannak, akik élnek-halnak a négylábúakért.

Ez csak néhány azok közül az élethelyzetek közül, ami megmutatja a lehetőségeinket, hogy milyen eb számára tudunk komfortos otthont biztosítani. Mert bizony ez a döntés 10-15 évre szól, és kedvencünk boldogságának, hosszú, egészséges életének az is feltétele, hogy az ösztöneinek, szükségleteinek megfelelő életteret biztosítsunk. Egy hozzá méltó életet.

Egy átlagos kutya, akit lakásban tartanak ma néhány száz métert mozog. Leszokik az intenzív, érzékszerveit, ügyességét és egyéb képességeit igénybe vevő terhelésről, holott egy korábban munkakutyaként tartott fajtának napi 1-1,5 óra intenzív mozgásra lenne szüksége.

Ha egy kicsit jobban belegondolunk, gazdiként mi is nyerhetnénk ezáltal, hiszen nem csak kedvencünk egészségét óvjuk meg a napi rendszeres sporttal. A közös program élménye mellett a szív- és érrendszerünk egészségére egyaránt jó hatással lehet a séta, tempós gyaloglás, vagy futás, nem beszélve a friss levegőn töltött időről, amikor kikapcsolunk az egész napos terhelő munkából.

Erre akkor is szükség van, ha nagy kerttel rendelkező házban élünk, hiszen ebünk hozzánk hasonlóan társas lény, akinek a figyelemre, játékra, gondoskodásra éppúgy szüksége van, mint amiért mi úgy döntöttünk, családtagul fogadjuk őt.

Választhatunk programként kutyaiskolát, ahol a profiktól tanulhatjuk meg, hogyan neveljük jól ebünket. Részt vehetünk agility versenyeken, ahol a játékos feladatok megoldásáért jutalmazzuk kedvencünk. De ne felejtsük el, hogy a szabályozott keretek mellett hagyjunk teret a számára kedves időtöltéseknek is.

Ha már szépen sétál póráz nélkül a lábunk mellett, ne felejtsük el jutalmazni eldobott fadarabbal, amit visszahozhat nekünk, tóban fürdéssel, vagy amit fajtája és habitusa szerint igazán élvez.

Ahogy az emberi szükségleteket jól jellemzi Maslow piramisa, úgy a kutyák szükségleteire is létrejött egy Hierarchy of Dog Needs, melyet Linda Michaels pszichológusnak - nem mellesleg az USA top 5 kutyatrénerei egyikének - köszönhetünk.

Ebben a biológiai szükségletektől az érzelmi szükségleteken át a szociális szükségletekig, az érzelmi tanításig és a kognitív szükségletekig épül fel a piramis, melyben az egyes viselkedészavarok okai és kezelési módja is megtalálható.

A célja pedig – egy top tréner szemével – hogyan tudunk boldog együttműködőt nevelni kutyánkból, a kevésbé hatékony megfélemlítés és kontroll helyett.

Az engedelmesség helyett az együttműködésre helyezi a hangsúlyt. Mi pedig ha társként tekintünk kedvencünkre, nem a cirkuszi állatoknál használt módszert fogjuk előnyben részesíteni a neveléséhez. Érdemes megismerni azokat a módszereket, melyek a motivációra helyezik a hangsúlyt a negatív következmény elkerülése helyett, hiszen mindennapi életünkben az emberekhez való kapcsolódásokban is kreatívabbá tesz minket.

És persze ne feledkezzünk meg arról az összefüggésről, ami nem mindig látható elsőre. Egy boldog, kiegyensúlyozott kutya, aki szeretve van és fizikai, érzelmi biztonságban él gazdái mellett, sokkal tovább él egy egészségesebb, harmonikusabb életet. Így válik belőle igazi jó kutya, bármilyen adottságokkal rendelkezzen is.

Happy dog - egy lépés a boldogabb kutyákért

A másik összetevője kutyáink boldogságának a táplálásuk, melynek szintén igazodnia kell a szükségleteikhez. Ennek pedig legegyszerűbb és leggyorsabb módja, hogy a nekik megfelelő, készen kapható táppal etetjük őket, melyekből ha körültekintően választunk, biztosan a legoptimálisabb összetételűt adjuk kedvencünknek.

A kutyák húsevők ugyan, de a húson kívül más összetevőkre is szükségük van, különben megjelenhetnek náluk olyan tünetek, amik a fehérje- és foszfor túletetésből adódnak. Ezzel szemben a kutyatápokban található feldolgozott zöldségek, gabonák, élelmi rostok elősegítik a tökéletes emésztést a rövid bélcsatornájukban is.

Mire figyeljünk, ha kedvencünket a számára legjobbal szeretnénk etetni?

A minőségre biztosan, ezért ajánlott olyan adalékanyagoktól mentes, teljes értékű tápokra beruházni, mint a Happy dog termékei.

A Happy dog kutyatápok igazodnak kedvenceink fajtaméretéhez, életkorához, igényeihez és aktivitásához egyaránt, minden eb számára garantálva a kiegyensúlyozott fehérje-zsír arányt, az ötven éves tapasztalatnak, és a német gyártási precizitásnak köszönhetően.

Speciális igényei vannak kedvenceidnek?

A Happy dog rájuk is gondolt, ezért a túlsúlyos, ivartalanított, bőr- és szőrproblémákkal küzdő ebek is megtalálhatják a fogukra valót köztük. Vannak a kínálatban teljes kiőrlésű, GMO mentes gabonával készült tápok is, melyek a hozzáadott mesterséges anyagok, ízfokozók és tartósítószerek helyett gyógynövényekkel, vitaminokkal és ásványi anyagokkal biztosítják négylábú barátunk egészségét.

Ezt bizonyítja a 90%-os emészthetőség is, mellyel hozzájárul az egészséges bélflóra működéséhez, az immunrendszer erősítéséhez.

Érdekessége még a Happy dog Pur konzerves tápoknak, hogy egyféle húsból készülnek. Így ha kedvencünk allergiás valamelyik húsfajtára, választhatunk számára másikat a széles – bárány, pulyka, marha és lazac tartalmú – kínálatból.

Megtévesztő lehet sok esetben a kutyatápok árazása, hiszen a prémium kategóriás eledelekkel nem feltétlenül kerül több ebünk táplálása, mint bolti változataikkal. Kevesebbtől jól lakik kedvencünk, hiszen a ballasztanyagok helyett a számára szükséges tápanyagokkal lakik jól, és a gazdi örömére a kutyapiszok is redukálódik.

A Happy dog kutyatápok amellett, hogy kiváló minőséget képviselnek, az elérhető árúak közé tartoznak, élhető alternatívát kínálva a gondos gazdiknak.

A legalaposabb felkészülés és utánajárás mellett is fontos azonban, hogy mit választ házi kedvencünk, amivel nap mint nap örömmel tölti meg pocakját, mi pedig nyugodtan hátradőlhetünk, hogy a legjobbat adtuk számára.

A Happy Dog kutyatápokat ITT találod.

Kérdésed van? Vedd fel velünk a kapcsolatot, vagy kövess minket  a Facebook-on

 

Tartalomhoz tartozó címkék: happy dog
Az oldal tetejére